| GeorgeH17 a întrebat:

Mi-am cumparat un Smart Tv LG si de la magazin mi-au spus ca daca am dolce prin decodor pot monta cablul cu cartela direct la tv(sa sar peste decodor). m-am uitat putint peste optiune si imi cere cateva date despre satelitul de pe care sa recepteze semnalul.
Daca ii pun helasat 2 va merge fara sa ii mai pun eu vrecventa si astea?

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut cel m ai bine sună i pe cei de la rom telecom dolce si intreabă i că dacă schimbi tu frecventa, dereglezi antena si o deplasare de a lor la tine costă 70 sau 100 lei, merită?