| GeorgeH17 a întrebat:

Am cumparat de curand un smart tv LG si de la magazin mi s-a spus ca pot monta antena satelit direct la tv fara decodor. Eu am decodorul de la Dolce. e posibil sa fac asa ceva?
Ce setari ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Ce TV? Model?

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

P.S.Daca in spate langa mufa de antena obisnuita mai are o mufa cu filet unde scrie:" LNB Satelite in" DA se poate conecta LNB-ul antenei direct dar avand in vedere ca tu folosesti un decodor Dolce la care platesti abonament(cartela) depinde de modelul tv-ului daca are si Slot CI pentru cartela.In general acest slot exista pentru a introduce cartela Dolce in TV.

| CoL00SaL a răspuns:

Da poti sa introduci direct in tv...dar cel mai important este ca tv-ul tau sa aiba DVB-S2...