| Mony a întrebat:

Mi-am cumparat un STICK de 2 GB dar calculatorul meu nu-l detecteaza dar cand il pun la laptop atunci merge... oare care ar fi problema? As vrea sa pun cateva programe de pe PC pe stick ca dupa acre sa le pun pe laptop...big grin
HELP ME!

Răspuns Câştigător
| adryanb27 a răspuns:

Baga stickul in pc si da start, control panel, add hardware, sa il caute pc/ul, [sa nu fie problema la mufa usb] ceao

6 răspunsuri:
| costyvas a răspuns:

Buna. Incearca sa misti putin de stick(e posibil ca USB'ul de pe PC'ul tau sa nu faca bine contact) si incearca sa schimbi porturile USB. Daca nu merge - vezi daca iti merg USB'urile(daca sunt activate). Ai o optiune la Windows care opreste alimentarea la porturile USB - la sectiunea de power management. Bafta, costi!

| judgement a răspuns:

Daca ai da mai multe detalii poate as fi punctat la obiect, dar incerc sa ghicesc.

Primesti o eroare ca nu poate fi instalat? incearca sa il pui in toate porturile usb ale calcului (de obicei sunt 4)
varianta ca stikul este defect pica (daca zici ca in laptop il vede) deci ramane varianta sa cauti cd-ul cu driverele de la placa de baza si sa o reinstalezi (daca nu ai optiune sa intalezi doar porturile usb), daca nu mai ai cd-ul ar trebui sa le cauti pe net.

| Mony explică:

Nu mi-l recunoaste nici acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inghite-l si ineacate. apropo ai o freza de curca beata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca alt spatiu usb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga stikul in pc da start, control panel, add hardware, sa il caute pc/ul,[sa nu fie problema la mufa usb] pa