| krlaa a întrebat:

Mi-am cumparat un telefon htc sensation si am o problema. primesc mesajele cu intarziere de cateva ore si cand ma suna lumea imi spune ca suna ca si cum ar fi inchis. estge problema de retea sau problema telefonului. cu telefonul vechi nu am avut astfel de probleme. va rog ajutor.

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Poate sa fie si problema operatorului. Suna la ei si intreaba daca au probleme sau daca sunt probleme legate de numarul/sim-ul tau.

Apoi daca elimini aceasta problema te poti gandi la telefon.
Daca nu e de la operator, prima oara adu telefonul la setarile din fabrica.
Daca nu merge fa-i un update la ultimu android oficial pentru sensation.
Si daca nici asa nu o ia, du-l la garantie daca mai are.

2 răspunsuri:
| Marian3rd a răspuns:

Este normal sa primest mesajele cu intarziere, cum suna un telefon inchis eu nu am auzit niciodata eu cred ca problema esti tu nu tel!

| krlaa explică (pentru Marian3rd):

Nu, nu este normal sa primesti mesaje cu intarziere de 6 ore. si un telefon inchis suna "esti in reteaua Orange" am pus o intrebare pentru ca nu ma pricep la telefoane. nu aveai cum sa ma ajuti nu trebuia sa te bagi inutil in seama. o seara buna!