| Lolalol a întrebat:

Mi-am cumparat un telefon Samsung I5500 si la el am primit un card microSD adaptor. Unde il pun si la ce se foloseste acest card?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| clau44 a răspuns:

Telfonul are un locas special de obicei in partea stângă a telefonului, trebuie deschis (NU TRAGE TARE, numai un pic si impinge "uşiţa" in jos atât cât să poţi insera cardul!), poţi pune pe el videoclipuri, muzică OBLIGATORIU să fie compatibile cu telefonul. Şi văd poţi pune pe el foarte multe videoclipuri, MP4/H.264/H.263 player, MP3/WAV/eAAC+ player acestea sunt câteva din avantajele cardului. MicrosSD adaptor are rolul de a citi cardul microSD când este conectat la calculator (PC) prin portul USB. Doar se inserează (introduce) cardul microSD în locaşul special şi îţi poţi transfera sau copia muzica şi videoclipurile preferate după care poţi pune cardul microSD în telefon şi vei avea muzica şi videoclipurile preferate peste tot unde mergi.

2 răspunsuri:
| MiniMo a răspuns:

Are si un loc unde bagi cardul nu ai ce sa faci numai cu adaptorul de obicei de foloseste la camerele foto/video ca un card de memorie!

| d3du a răspuns:

Se foloseste la calculator sa descarci poze muzica etc. daca ai la loc pentru adaptor.