| Mayy a întrebat:

Mi-am facut un id nou acum aproximativ 2 saptamani, dar pe mail nu primesc niciun e-mail, nimic, mai ales cand ma abonez pe un site si imi trimit aia link de confirmare pe mail. Va rog, spuneti-mi ce sa fac? (precizez ca id-ul l-am facut cum trebuie! )

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Verifica-l trimitandu-ti singur/a mail de le adresa ta, catre adresa ta.
daca nu-l primesti inseamna ca ceva e incorect.

| Mayy explică (pentru zdrangoi):

Ok, o sa incerc asa.

| Mayy explică (pentru zdrangoi):

Bun deci mi-am trimis asa cum ai zis, si in loc de mail care l-am scris mi-a venit un mail asa :
Mesaje primite (1 )
De la MAILER-DAEMON @yahoo.com

Sorry, we were unable to deliver your message to the following address.

asa se intampla si cand incerc sa trimit eu un mail la alta adresa, adica sa-l compun
Remote host said: 554 delivery error: dd This user doesn't have a yahoo.com account

astia-s nebuni sad.nu stiu ce sa fac...

| zdrangoi a răspuns (pentru Mayy):

Iti spune ca adresa de mail nu e valida (valabila).
ceva ai facut gresit cand ai creeat-o.
nu-ti ramane decat sa-ti faci alta.

| Mayy explică (pentru zdrangoi):

E cam aiurea, pentru ca folosesc id-ul de mess, si cand sunt logata mi-ar aparea ca am primit mailuri (cum primesti pe alte iduri de mess) dar asa sa-mi fac o noua adresa.sa intru pe alta ca sa verific mailurile, sa trimit iar linkuri de confirmare etc. straight face

| zdrangoi a răspuns (pentru Mayy):

Daca ai aceeiasi adresa la mess trebuie sa functioneze.
nu inteleg...
mai incearca.

| Mayy explică (pentru zdrangoi):

Gata am rezolvat ...pff, problema e ca eu mi-am facut adresa de mail pe pagina de Yahoo a Romaniei, si eu am facut cu @yahoo.com, si a trebuit sa modific @yahoo.ro,si acum pe asta primesc mailuri. Daca intelegi...te cam incurca, daca esti obisnuit sa te loghezi cu @yahoo.com

Oricum,mersi pentru interes. happy

| zdrangoi a răspuns (pentru Mayy):

Ti-am zis ca trebuie sa fie ceva incorect.
bravo, bine ca ai reusit.

10 răspunsuri:
| GaBrIeL_6760 a răspuns:

Are bug yahoo cel mai bine fa-ti un meil de la google, e mult mai rapid si zic eu mai sigur o zi buna tongue aici iti faci meil :https://accounts.google.com/......ps?/SignUp

| Adrii_Adda_1998 a răspuns:

Cum pot sa modific din yahoo.com in yahoo.ro? si eu amaceiasi problemastraight face

| Adrii_Adda_1998 a răspuns:

Cum pot sa modific din yahoo.com in yahoo.ro? si eu am aceiasi problemastraight face