| fldany2013 a întrebat:

MI-am instalat Call of Duty 4 (Mw) si ii dau nwe game imi apare un video si cand se termina mi se blocheaza, in bara vad o eroare de la directX, l-am instalat, totul la zi! Dar... am un pc mai vechi...ce as putea sa-i fac sa mearga, i-am facut si update si nimic, FUNDA!

3 răspunsuri:
| ŞtefanNev1762 a răspuns:

Incearca sa faci un update la placa video, daca nici asa atunci incearca sa dai totul la low alta solutie nu stiu ce ti-as putea oferi happy revin poate cu un edit big grin

| Palexadrian1999 a răspuns:

Esti sigur ca ai macar cerintele minime de sistem pentru COD:MW?

Intra pe linkul asta si dai start la Test :http://www.systemrequirementslab.com/cyri

| fldany2013 explică (pentru Palexadrian1999):

CPU
Minimum: Pentium 4 2.4 GHz/ Athlon 64 2800+ (Intel & Athlon 1.8 GHz Dual Core or better supported)
You Have: Intel(R) Celeron(R) CPU 550 @ 2. 00GHz
Upgrade Suggested
CPU Click here for the latest CPU drivers.
CPU Speed
Minimum: Pentium 4 2.4 GHz/ Athlon 64 2800+ (Intel & Athlon 1.8 GHz Dual Core or better supported)
You Have: 2.0 GHz
Upgrade Suggested
RAM
Minimum: 512 MB (768 MB for Windows Vista)
You Have: 1.6 GB
OS
Minimum: Windows XP/Vista
You Have: Microsoft Windows XP Professional Service Pack 3 (build 2600)
Windows Click here for the latest Windows drivers.
Video Card
Minimum: 128MB 3d Hardware Accelerated card required-100% DirectX 9.0c compatible and latest drivers (NVIDIA GeForce 6600+ / ATI Radeon 9800 Pro+)
You Have: Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family
Upgrade Suggested
Video Card Click here for the latest Video Card drivers.
Features: Minimum attributes of your Video Card
Required You Have
Icon 3D Yes Yes
Icon Hardware T&L Yes Yes
Icon Pixel Shader version 2.0 4.0
Icon Vertex Shader version 2.0 4.0
Icon Dedicated Video RAM 128 MB 128 MB
DirectX version
Minimum: 9.0c
You Have: 9.0c
Sound Card
Minimum: Yes
You Have: Realtek High Definition Audio
Sound Card Click here for the latest Sound Card drivers.
Free Disk Space
Minimum: 8 GB of uncompressed free hard disk space (plus 600 MB for Windows swap file)
You Have: 13.3 GB
Free Disk Space Click here for the latest Free Disk Space drivers.
DVD-ROM
Minimum: 6X DVD-ROM
You Have: HL-DT-ST DVDRAM GMA-4082N
OArecum ar merge!