| ramy31 a întrebat:

Mi-am instalat ubuntu linux 12.04.Imi place, arata frumos merge bine dar nu gasesc driverul de la placa video.Ma puteti ajuta? am nVIDIA fx512 sau 5200 cv de genu'.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Vezi daca apare la drivere aditionale. Daa nu apare, da-i o reverificare, si sa nnu uiti sa instaezi toate actualziarile!

| DeyCj a răspuns:

Http://www.howopensource.com/......-10-11-04/
deși face referire la driverii broadcom, procedura este identică pentru orice driver adițional.Succes

| HeliosMetal a răspuns:

Pai intri pe meniul principal si scrii acolo "additional drivers" si apoi dai enable

| ramy31 explică (pentru HeliosMetal):

Unde e ala?straight face

| HeliosMetal a răspuns (pentru ramy31):

Prima icoana de sus. Cu logo-ul de la ubuntu.