| mariussf18 a întrebat:

Mi-am instalat windows 7 iar dupa driverele. Dupa restart am setat rezolutia care imi placea iar dupa fiecare restar mi se instaleaza laptopul se deschide cu ce mai slaba rezolutie iar jos in bara mi se instaleaza placa video. Care e problema? De ce nu ramane salvata?

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Driverul plăcii video nu este cel care trebuia.Aceste drivere le găsești în automatic updates.Aruncă o privire acolo.Succes

| mariussf18 explică (pentru DeyCj):

Windows nelicentiat!

| DeyCj a răspuns (pentru mariussf18):

E o mică....mare diferența între un Windows Liențiat, nelicențiat sau activat ilegal.
în toate cazurile automatic updates TREBUIE folosit, dar desigur trebuie să te mai și uiți ceea ce faci, să nu faci ca ciobanu cibernetic(adica românu ce utilizează calculatoru) șa dai numa next și să nu citești ce scrie acolo.
Asta îi baza.Prima dată, setezi automatic updates ca să te notifice dar sa nu descarce sau să insteleze actulizări.
Apoi dai un search pentrua ctualizari
Apoi TE UIȚI în optionals și Important updates
Apoi cauți driverii(au nume generice în enul ait drivers, User kernel updates, etc)
Microsoft deja știe ca tu ai furat Windows-ul sau îl ai în perioadă de încercare, cu toate ca ai oprit/ignorat automatic updates.Deci prostia asta există numa în mintea românului, real Microsoft te prinde gjhici prin ce?
TPM. funcție ce în Windows 7 este activă la cererea Microsoft iar î n Windows 8 este activa implicit.Acest sistem de operare înglobat în platofrma Windows este unealta antipiraterie Microsoft, iar prin asta dacă au chef îți pot dezactiv copie furată de WQindows când vor, pot copia/șterge aplicații și tt ce ai în PC, fără dreptul tău de apel, deoarece ai acceptat deja acest lucru prin contractul cel ignrotat și bifat ignorant de aord la instalarea platformei Microsoft.
Numa bine

| K0sti a răspuns:

Care drivere? Din contra, se pare ca nu le-ai instalat!

| mariussf18 explică (pentru K0sti):

Le-am instalat. va rog mult pe cei care nu au habar sa nu se bage in seama!

| K0sti a răspuns (pentru mariussf18):

Pai tocmai, ca am habar! ce drivere ai instalat? ce placa video ai?

| DeyCj a răspuns (pentru mariussf18):

Cu așa atitudine vei fii trimis să dai search pe google, nici de cum nu vei beneficia de consultanță în IT moca, consultanță care se plătește(la mine) cu 35 ron/oră. happy