| kytyna a întrebat:

Mi-am luat ieri o cartela cosmote si nu am stiut ca de fiecare datata cand deschid sau inchid telu trebuie sa bag un cod pin de pe coperta ambalajului cartelei, problema e ca am aruncat reclamele si codul pin nu il mai stiu, stie cineva ce cod as putea baga sa se deschida telu cu cartela in afara de cel original?

7 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Varianta1: Introdu codul pin greșit de 3 ori, și ți se va solicita codul PUK. Suni la 1234 de pe un alt telefon cu cartelă de cosmote, iar imdiat după ce începe robotul să vorbească, formezi 115, apoi introduci numărul tău de telefon, urmat de tasta #. În acest mod vei afla codul PUK al cartelei tale, și vei putea ulterior reseta codul PIN. (Toată operațiunea este gratuită).
Varianta 2: Du-te la orice alimentară vrei și cere o altă cartelă Cosmote (se dau moca). Dar prima variantă e mai ok în cazul în care aveai deja credit pe acea cartelă.
Baftă!

| CosteaVlad a răspuns:

Am încercat pe alte numere și merge perfect... Zi-mi pe privat numarul de la acea cartelă, și încerc să te rezolv.

| Minks a răspuns:

Seteaza telefonul de pe alta cartela sa nu iti mai ceara codul pin.

| kiki a răspuns:

De obicei aceste coduri sunt 0000. ia vezi. daca nu, mergi de unde ai luat cartele si te ror ajuta.noroc

| kiki a răspuns:

Ai reusit sa iti afli parola?

| arhanghelu a răspuns:

Prima varianta a lui wind merge perfect.vecina'mea ma tot cheama ca ii blocheaza mucosul cartela happy

Merge si din meniul *100# format de pe alt telefon, la optiunea PUK

| kytyna explică:

Wind nu merge prima varianta.