| Apocalipsa22 a întrebat:

Mi-am luat o placa video PCI EX Gainward gt 630 si cand am montato in PC nam conectat mufa VGA la placa si monor dar nu imi arata imagine PC porneste dar nu vad pe monitor nimic plac de baz e Biostar MCP6p m2 si procesor am sempron3600 + m driverul nu lam instalat ca nul am am vrut sal descrac dde pe net pote trebuie sa fac niste setari din boos daca.ma.puteti ajuta.

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Trebuie sa faci update la bios.

| Arthiom a răspuns:

In primul rand, invata sa scrii corect, ca unii s-ar putea sa te si injure de la modul cum ai scris intrebarea.
2.Verifica pinii de la cablul vga, poate ai indoid vreunul sau a intrat inauntru si nu face contact.
3.De unde ai cumparat placa aia video fara driver? "driverul nu l-am instalat ca nu-l am am vrut sal descrac dde pe net". In cutia cu placa video e un manual de instructiuni si un driver. Ar trebui sa ai imagine, probabil ai avariat placa video pe undeva.

| Apocalipsa22 explică:

Scz pentru scris dar ma grabeam si plac am luat-o SH cablul e bun l placa onboard merge cand schimb pe cealalta gata la inceput ventilatorul se invarte mai tare si dupa acea mai incet de vrei 3 ori si dupa acea normal am pornit pc d pe plac integrata ai am intrat l device manager gandindu-ma sa instalez si descarc driveru de pe net da numi apar la display adapters apare dor cea integrat dac vrei fac poze la placa.