| kathgilbert a întrebat:

Mi-am luat un aparat Nikon Coolpix L120. Cam cat timp trebuie sa tin bateriile la incarcat? In manual nu scrie nimic.

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Buna Elena.
Depinde de baterii. Important este sa incarci doar acumulatori (care de obicei sunt Ni-MH). Sa NU te joci cu baterii normale, indiferent ca sunt alkaline sau nu. Un incarcator rapid incarca 4 baterii cam in 2 ore; Un incarcator lent incarca 2 baterii in 14 ore. Cam orice incarcator are leduri de culori diferite pentru "Incarca" si "Gata". Ar trebui sa aiba si al tau.
Succeswinking

1 răspuns:
| Craazy a răspuns:

O ora jumate...maxim 2