| Cronos126 a întrebat:

Mi-am luat un microfon nou si am casti cu microfon si microfonul de la casti l-am deconectat. Ala nou nu se aude, de ce?

3 răspunsuri:
| Marian13579 a răspuns:

Daca ai windows 10 e foarte simplu! Am avut si eu problema asta si asa am rezolvat-o:
1. te duci in setari (click pe iconita din dreapta jos, apoi pe rotita aceea)
2. intri la tab-ul Privacy
3.sub app permisions ar trebui sa gasesti o sectiune cu "microphone"
4. vezi daca bulina aceea din fata ta e gri
5. daca e gri dai click pe ea si o faci albastra

sper ca te-am ajutat! happy

| Cronos126 explică (pentru Marian13579):

Am windows 7 si nu mi arata ca e conectat desi se aud doar zazaituri

| Bro4555 a răspuns (pentru Cronos126):

Vezi poate nu este activat din windows