| Mony_4137 a întrebat:

Mi-am reinstalat windows-ul si acum nu mai imi merge mouse-ul. Imi zice ca "This device cannot start". Stie cineva ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce cod mai zice dupa?"This device cannot start"

neluL
| neluL a răspuns:

Cam greu ai venit cu raspunsul!? Intra aici http://support.microsoft.com/kb/329184/ro#top si dai clik pe "Vizualizare şi solicitare descărcări de remedieri rapide" dai clik pe accept termeni si conditii si tot asa pana descarci pachul Microsoft! dupa dai un restart si spune-mi daca mai face! bafta!

neluL
| neluL a răspuns:

Daca nu merge incearca :
Una dintre solutii (si care mi se pare oarecum mai logica) ar fi sa cauti cheia HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96F-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}, sa-i faci un backup, sa stergi UpperFilters si LowerFilters, daca le ai... si restart. La mine pe sistem nu am decat UpperFilters, totusi.

| jabiilord a răspuns:

Baga mufa de la mouse in alta gaura de USB. Daca nu merge atunci sigur ai probleme cu mouse-ul asa ca pentru 15 RON i-ati altul.
Daca te intereseaza si alte Tutoriale PC, uite aici unele destul de faine: http://www.tutorialepc.ro

| adriangabor92 a răspuns:

Baga mouse-ul in spate la unitate