| Antonia90 a întrebat:

Mi-am scapat aparatul foto(Nikon Coolpix L23) pe covor si cred ca mi s-a strambat putin obiectivul si acum pozele care le fac sunt in ceata, trebuie sa misc obiectivul ca sa fie clare. Daca il trimit in garantie oare mi-l repara?

7 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Daca aparatul prezinta semne este clara cauza si nu ti-l vor repara pe garantie, dar daca nu prezinta zgarieturi, indoituri sau semne clare de exploatare neconforma, poti spune ca pur si simplu nu mai merge, l-ai deschis si nu mai focalizeaza (asta ca sa iti incerci norocul, cine stie...).
Daca esti din Bucuresti, te poti duce direct la Skin Service:
http://skin.ro/ro/contact/
Angajatii de acolo nu prea umbla cu tiganii de genul, si daca se poate repara, ti-l repara (doar sa ai certificat de garantie pe care sa scrie skin - ar trebui sa-l gasesti in cutia aparatului, daca nu esti obligat sa te duci la vanzator).

| AndyDeiu a răspuns:

Da ti-l repara happy contra cost evident laughing

| Antonia90 explică (pentru AndyDeiu):

Si cam cat ar costa? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il repara dar contra-cost. Este vina ta, nu are defect din fabricatie.

| Antonia90 explică (pentru anonim_4396):

Si cam cat m-ar ajunge? thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Antonia90):

Asta nu stiu, regret. Dar iti spun ei inainte de a-l face.

| Antonia90 explică (pentru anonim_4396):

Aa, merci happy