| Tripleevil a întrebat:

Mi-am schimbat carcasa calculatorului, iar acum mi-au scazut fps-urile in jocuri.In League of Legends de la 120fps am ajuns la 40-30 pe very high.Am montat ceva gresit? Daca da, ce?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu aveai ce sa montezi gresit...problema ta cea mai probabila este lipsa unui airflow decent. Posibil placa video iti intra in thermal throttling

4 răspunsuri:
| Tripleevil explică:

Am descarcat de curiozitate un program de monitorizare a temperaturii(aparent cel vechi imi arata doar temperatura hdd-ului)si am gasit problema, 70+ grade la cpu.Merci de raspunsuri.

| laurentiufilip a răspuns:

Calculatorul are ventilatia ca inainte, ca de nu piesele se supraincalzesc si le scad performantele.

| Tripleevil explică (pentru laurentiufilip):

Am mai multe vetiloatoare temperatura pieselor este de 37 de grade.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tripleevil):

Care piese? Nu ai cum sa ai aceeasi temperatura la CPU si GPU