| AnoNiM61999 a întrebat:

Laptop-ul meu se inalzeste foarte tare! Am scos tot praful din el i-am schimbat pasta termo-conducatoare dar se incalzeste la fel de tare! (doar cand ma joc: League of Legends, chiar si cu setarile pe Very Low)
Funda+Vot! Multumesc anticipat.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca un suport cu coolere: https://www.google.ro/#q=suport+cu+cooler+pentru+laptop

| express11 a răspuns:

Ia.ti un calculator pentru gaming...

| CPAElites a răspuns:

Cata pasta termoconductoare ai pus?

| dragosbogdan001 a răspuns:

Jocul acela suprasolicita componentele calculatorului! Nu ai ce face, doar daca iei pauze de 30 minute la fiecare 30 minute de joc. Asa e recomandat. Sau varianta 2: iti cumperi cooler.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Ce cerinte are laptop-ul tau? poate unele componente sunt vechi. de cati ani il ai?

| DryIce a răspuns:

Mie imi sta la lol (60fps max setings 1920 rez) la 64 grade, si (350 fps max setings 1920 rez) la 72 grade si oc'ed (450 fps -II- ) la 83/85 grade placa video. Cpu pe la 72 isi face veacul. Adica cpu are 8 nuclee si cand unu e la 72 grade il declocheaza si scade la 50 si clocheaza altu la 72 grade si tot asa are un auto oc sistem. Da bine 70 grade nu e mult la laptop. De 85 grade ce sa mai zic. Maxim e 90 ca peste se arde.

| BogDBF a răspuns:

E normal sa se incalzeasca foarte tare cand te joci. Eu am avut un Asus N53 JQ si cand jucam World of Warcraft se incingea foarte rau.

Poti incerca cu asta.

http://www.emag.ro/......DWPCXBBBM/

| rstar2 a răspuns:

Du-te in piata sau la flanco sau ce mai ai tu pe acolo si cumpara un cooler. Costa pana in 100 lei.

| DedeAndreea16 a răspuns:

Iti recomand un 'racitor' profesional pentru laptop-uri.Eu folosesc unul si nu se incalzeste. SPER CA TE-AM AJUTAT. happy