| p09yui a întrebat:

Mi am spart ecranul tabletei, modelul este Acer iconia a1.Pe langa asta nici touch screen ul face figuri (odata merge odata nu). Imi puteti spune cat ar costa procesul de reparare si daca stiti ceva service uri in Cluj unde as putea rezolva problema?

Multumesc
Dau funda

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Foarte greu si cu tabletele astea, odata ce a picat ceva dupa ele, greu mai faci rost de piesa respectiva. Intra pe site, si intereseaza-te, si trimite tableta la un service autorizat http://www.acer.ro/ac/ro/RO/content/support

| p09yui explică:

Mersi dar imi poti spune un pret pentru repararea tabletei

| Jipa95 a răspuns (pentru p09yui):

Undeva pe la 250-350 lei.

| roxanadrl a răspuns:

Buna. Am si eu aceeasi tableta si am avut touchscreen-ul spart la ea. Am gasit touchscreen la inowgsm.ro a venit foarte repede si am reusit sa o repar in cateva zile. https://www. inowgsm.ro/ansamblu-tableta-Acer/69-ansamblu-display-ecran-lcd-touchscreen-geam-sticla-Acer-iconia-tab-a1-810-0886.html