| alexandra0000009 a întrebat:

Mi-am sters azi unitatea de praf, dar inca se mai incalzeste.Care ar putea fi problema?

11 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Poate ca trebuie aspirat si interior daca functioneaza intr-un mediu cu mult praf.

| SouLIce a răspuns:

Ia un program gen hwmonitor de verificat temperatura componentelor daca este mare schimba pasta termoconductoare

| BadSirChaos a răspuns:

N-are legatura cu praful, se incalzeste ori din cauza ca folosesti pc-ul prea mult ori unul din ventilatoarele de racire e defect

| alexandra0000009 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.Am reusit sa schimb singura pasta termoconductoare.

| alexandra0000009 explică:

Am gasit "buba":http://imagnet.ro/? v=HB5cJ.jpg
Asta era la Ventilator.Multumesc tuturor ce mi-au raspuns.

| emyy31 a răspuns:

Pe poate fi de la culer, la un timp trebuie desfacut si trecuie pusa pasta de racire, daca ti s-a terminat pasta acea nu isi mai face racirea cum trebuie

| alexandra0000009 explică (pentru emyy31):

O sa verific pasta dar spune-mi te rog pe unde se afla

| emyy31 a răspuns (pentru alexandra0000009):

Se afla exact unde se lipeste de placa de baza.si imi cer scuze la procesor ma refeream.kiar unde se lipeste procesorul de placa te baza are cv alb daca acolo este uscat mai trebuie aplicata pasta

| taken a răspuns (pentru alexandra0000009):

Nu ai ce sa verifici, daca scoti cooler-ul de la procesor trebuie sa schimbi pasta termoconductoare.
http://www.youtube.com/watch?v=LqVbxttFBmY
Sunt mai multe tipuri.Cumperi o seringa de aia mica de 5 grame.Este 10 lei.

| alexandra0000009 explică (pentru taken):

Multumesc pentru tutorial.Maine o sa cumpar.Crezi ca se gaseste la kaufland?

| taken a răspuns (pentru alexandra0000009):

Poti cauta pe la astia care repara calculatoare.Sigur vei gasi.Cumperi o seringa din aia mica de 5 grame si pui toata pasta din ea.
La Kaufland nu au doar alimente?