| Fox9 a întrebat:

Mi-au fost criptate datele de pe pc.
Cum pot sa le decriptez gratis?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Încearcă instrumentele de decriptare de la Bitdefender! Sunt gratuite!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai trebuie identificat malware-ul care a facut incriptarea (se scaneaza hard disk-ul cu unul sau mai multe programe antivirus, pana ce este recunoscut), dupa care se cauta "antidotul" pentru incriptare.
Pentru multe asemenea malware-uri (mai ales pentru cele mai vechi) se pot gasi programe de decriptare gratuite pe paginile producatorilor de programe antivirus (Eset, Kasperski, AVG, Bitdefender etc.).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand sa intri pe Microsoft.com la sectiunea intrebari si acolo sigur o sa gasesti pe cineva cu aceeasi problema ca tine e cel mai safe si ok sa faci asta daca nu poti folosi programe de decriptare de la Avg Kaspersky sau Bitdefender sunt gratuite in orice caz mai bine contactezi un profesionist difera si ce malware a criptat acele date...