| darkhell217 a întrebat:

Mi sa strica placa video atasata si am lasat-o pe cea incorporata si imi face niste dungi, se poate sa fie si ea stricata? se mai poate face ceva?

4 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Si cealalta placa tot la fel facea?
posibil sa ai problema cu monitorul. imprumuta de la cineva un monitor sa vezi daca problema persista.

| darkhell217 explică (pentru SuicideSilence):

Cealalta placa nu se aprinde deloc, si am probato si la alt pc si nu se mai aprinde, merge doar ceea incorporata dar cu dungi si uneori se stinge monitoru

| Caddy1609 a răspuns:

Daca era stricata nu mai mergea deloc..verifica in spate daca ai conectat bina cablu in placa video si in monitor(daca e cablu vga are 2 suruburi alea strangele bine poate de aia )

| AlexPaliciuc a răspuns:

Ar putea fi si de la placa de baza...Cheama un specialist.big grin