| utilizatorul200023 a întrebat:

Mi se blocheaza cursorul de la mouse timp de 1-2 secunde cateodata. Acest lucru ma deranjeaza la jocuri. Am schimbat si mouse-ul si tot la fel face. Va rog ajutati-ma dau funda!

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Verifică în task manager ce servicii/procese îți țin procesorul pe 100% și dezactivează-le sau oprește-le. Dacă e vorba de servicii ca net firmeworck sau automatic updates, acestea se pot dezactiva din services.msc.
E puțin probabil ca problema să fie legată de hardware.
Succes

| Anonimuserr a răspuns:

Reinstaleaza-ti windowsul curat, pune cablul de la mouse in alt USB la spate daca e pe USB si curata-ti pc-ul de eventuale erori, registrii fisiere temporare etc.

| SasNetRomania a răspuns:

Pune mouseul in alt usb. daca problema persista incerca un live test cu ubuntu si vezi daca pe linux merge corect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SasNetRomania):

Da,ar fi o solutie dar explica ce este un live test pentru ca nu toti stiu asta.Deci face un cd bootabil cu o distributie Linux(preferabil xubuntu ca merge mai pe toate) apoi il baga in unitate si da restart.La boot-are ii va aparea Sistemul de operare Linux (Xubuntu in cazul ce am zis) si in loc sa instaleze, merge cu el live(in direct). Scuze dar unii nu stiu nici macar ce este o distributie Linux, darmite „live test".

| SasNetRomania a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. sau un stick bootabil suficient... preferat ubuntu 15 sau linux mint pentru utilizare usoara.

| AKARA0 a răspuns:

Daca ai mouse fara fir schimba si tu bateriile.