| Ionut7743 a întrebat:

MIiam achizitionat de curand un Samsung galaxy tab 2 GT-P3100 si nu stiu cum sa transfer date din ea pe calculator sau invers prin cablul USB.
imi trebuie vreun program ceva ajutati-ma! dau funda
apropo am windows xp daca va ajuta

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Ai incercat sa o conectezi pur si simplu la calculator sa vezi daca o recunoaste. iti face in "My Computer" un folder de sistem numit "Samsung GT-P3100" in care gasesti memoria tabletei si memoria externa a tabletei daca este cazul. dacan u functioneaza, iti recomand Samsung kies http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/JSP

| Ionut7743 explică (pentru al3xander):

Calculatorul nu o recunoaste si de asta am intrebat. o sa incerc cu kies

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Ai nevoie de Samsung
Kies 3 pentru XP(SP3)
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/JSP#versionInfo

| xBlaise a răspuns:

Ce ai tu de facut este sa conectezi cablul USB la pc, iar tu pe pc te duci in partitia telefonului G sau F depinde cum ai si cauti acolo ce-ti trebuie dai copy si pe desktop paste si tot asa tongue