| Zuzzy05 a întrebat:

Mi-am luat de curand Samsung S5230 si am conectat cablul de date la calculator,am descarcat Samsung Kies,dar nu stiu cum sa transfer poze/melodii de pe telefon in calculator, sau invers.Imi puteti explica?

6 răspunsuri:
| marwitch a răspuns:

E simplu! Si eu am avut aceeasi dilema, doar ca eu am Samsung s5250, dar cred ca e la fel. Cand iti apare pe telefon chestia aia cu Samsung Kies-Conectare il lasi in pace, nu-i faci nimic. Nu trebuie sa deschizi kies deloc, el ruleaza pe fundal, doar te-ai complica deschizandu-l. Cand iti apare pe ecran la calculator "A new device detected( sau cv de genu, nu mai stiu sigur)" ii dai close. Astepti apoi 1-2 minute, pan iti apare in dreapta jos o iconita cu un telefon, apoi deschizi my computer, si trebuie sa iti apara acolo un nou dosar (la mine se numeste Wave 525, la tine se va numi diferit). Intri in acel dosar, iar ceea ce vrei sa descarci selectezi si folosesti pur si simplu functia "copy to" daca vrei sa copieze sau "move to" daca vrei sa mute respectivu lucru( amandoua se afla sus in fereastra). Daca nu intelegi cv te rog sa spui, explic mai in detaliu, iar daca nu merge deloc, atunci e posibil sa nu fie la fel ca la mine.

| Zuzzy05 explică (pentru marwitch):

Multumesc mult de raspuns,insa cred ca nu merge sad. Nu imi apare iconita aia jos, nici vreun fisier nou in My computer, si pe telefon nu imi apare nicio chestie cu "conectare", doar un mic simbol sus, care arata ca e conectat la calculator...
Multumesc tuturor pentru raspunsuri

| marwitch a răspuns (pentru Zuzzy05):

Ah, scuze...

| ggooggllee a răspuns:

Pai nu trebuie sa instalezi acel CD-u micut, poti sa-l deschizi si fara el, cand conectezi USB-ul in calculator te intraba cu vrei sa-l deschizi(pe telefon te intreaba), iar tu ii dai de stocare de masa!
Sper sa iti fi fost de ajutor big grin

| assassinul95 a răspuns:

Incearca cu Samsung pc studio e mai usor

| Alin_Andrei_1995_vGgz a răspuns:

Buna am si eu acelasi telefon si si la mine a fost aceeasi problema deci fa ce spun eu si o sa mearga
1) intra la settings/phone settings/PC CONNECTIONS/media player/Save si gata
2) acum poti baga cablul usb in calculator si o sa-ti mearga bafta
Funda? plzz