| anonim_4396 a întrebat:

Monitorul nu primeste semnal de la pc iar tastatura se aprinde pentru o fractiune de secunda la inceput. Ramii ii am pe sloturile 2 si 4 i-am schimbat intre ei, i-am si curatat dar tot nu merge.

2 răspunsuri:
| MrSpooky a răspuns:

Eu am avut probleme cu un monitor de la LG care a venit cu cablu HDMI, nu mi-a mers de nici o culoare monitorul. Singura rezolvare a fost conectarea lui prin VGA(poti face invers daca al tau e cu VGA), cat despre tastatura, daca o pui in alt port USB si tot iti face figuri, ar trebui sa ai un cd cu driver-ul tastaturii(cea pe care o am eu nu merge fara driver).

Bafta!

| andreidmbm a răspuns:

E sursa de alimentare, schimbi sursa și o să rezolvi problema.