| DiDi a întrebat:

Mozilla, merge foarte greu cand vreau sa-l deschid!

Cand vreau sa deschid Mozilla, trebuie sa astept 1-2 minute pana sa se deschida browserul. Vreau sa specific ca inainte imi mergea bine, dar la un moment dat a inceput sa faca figuri. L-am reinstalat din nou, dar aceeasi problema o intampin!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.pc-config.info/......a-firefox/ Aici gasesti toate informatiile de care ai nevoie.

11 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Încearcă versiune portabilă. Poate merge mai bine.Pluc că nu trebuie instalată şi o poţi copia şi pe un stik sau cd şi rula în orice pc vrei, aşa cum ai configurat-o tu fără a mai fi nevoie de alte setări.Succes

| karellen a răspuns:

Curata tot history-ul si cache-ul din browser. si incearca si Google Chrome, e mult mai rapid decat Firefox

| Floreenofficial a răspuns:

Si mie imi face la fel. e un browser care merge bine, dar se incarca cam greu!sad
instaleaza-ti opera si google chrome sau varianta cea mai noua a internetului explorer.

| ~ вα∂ вσу ~ a răspuns:

Si mie imi face tot asa. dar acum folosesc browserul numit opera. este mai bun happy

| Denisaa a răspuns:

Sau poti folosi Internet Explorer.Eu asta folosesc si este foarte bun.Nu face asa ceva.happy

| Sapphire a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu. Incearca sa stergi arhiva. Sau poate ca ai virusi, scaneaza-ti calculatorul cu Kaspersky, e foarte bun pe langa NOD32. Succes!

| cutremur a răspuns (pentru Sapphire):

Vezi de treaba cu kaspersky tau, habar nu ai ce inseamna antivirus, impuscaTe!

| Reek54 a răspuns:

Curata tot history-ul si cache-ul din browser, si mai opreste din pluginuri, sterge barile nefolositoare.

| Ralluxd a răspuns:

Si eu patesc asta zilnic! Poate problema e ca ai prea mute programe instalate si poate de aceea functioneaza asa de greu. Cel putin asa e si la mine. O solutie ar fi sa mai stergi cateva din ele sau sa tragi windowsu-l din nou!big grin

| victorr_3274 a răspuns:

Mai scoate din plugin-uri

| Milos_Lucian_1985 a răspuns:

In orice calculator modern ar trebui sa se foloseasca in loc de HDD un SSD pentru SO si programele care se ruleaza.
Astfel o sa mearga infinit mai repede decat hdd-urile mecanice.Rolul unui hdd ar trebui sa fie strict de stocare.