| anonim_4396 a întrebat:

Neata!
am de 3 ani o multifunctionala Cannon Pixma Mp 130(pana azi a mers ata) imi apare o eroare,, cartridge jammed, press ok"(se misca/sare cartusul) apas ok si degeaba nu ma lasa sa printez si nici macar sa dau,, clean``ori,, deep clean" din control panel.
am fost la un service de depanari azi dar tarziu si mi a zis ca ar putea fi sistemul de prindere al cartuselor vinovat.
eu m am gandit ca aceasta eroarea am mai rezolvat o mai demult, era vorba despre numarul de pagini maxime ce pot fi imprimate, si trebuia doar resetata (am incercat si aceasta dar nimic)
e ciudat ca daca ar fi cartusul de vina ar merge color, dar nici color nu merge nici negru, nici impreuna nici separat lasat cate 1 inuntru.
M am gandit ca cea mai plauzibila explicatie ar fi ca dintr o setare de,, durata a tusului"unde mi am bagat ghiarele sa se fi fortat ceva la sistemul de prindere si astfel ceva din interiorul lui sa se fi crepat, oricum merg maine cu ea la service dar ma gandeam ca poate,, v ati lovit" si voi cu asa ceva.
mersi

Răspuns Câştigător
| Onutzu a răspuns:

Incearca sa stergi din Control Panel toate instalarile de la imprimanta. Daca tu zici ca ai umblat in setari probabil ai facut vreo modificare.Si dupa instalezi din nou CD de la imprimanta. Daca e doar o modificare facuta aiurea normal ar trebui sa mearga

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am rezolvat, tot ce trebuia facut era doar sa inlocuiesc cartusul negru cu unul nou, fiindca imi indica ca e plin dar de fapt era gol big grin