| Vasy10 a întrebat:

Salut am o imprimanta Cannon mp 210 si cartusul color sa usct sau nu stiu ce are cand aprind imprimanta imi da eroare la "C" c fiind cartusul color si "B" cel negru dar normal daca vreau sa trag un referat doar cu cel negru de ce nu merge? Cine ma ajuta si pe mine cu problema asta si cu putin ajutor pentru cartusul ala Fundoii!

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Heheee.
Aici te lupti cu idiotenia capitalismului.
asa au setat desteptii aia imprimanta sa nu scrie daca un cartus este gol, si in unele cazuri si in functie de model au atins paroxismul, ai 3 in 1 adica copiator, scaner si imprimanta si din cauza cernelii la un cartus se blocheaza toootul.
Asta este situatia, oricum o imprimanta are viata de 1-3 ani maxim, dupa care o arunci in mod sigur, te asigur de asta.
Aici ma refer la cele moderne.
Eu ma crezi sau nu am o matriciala, zgomotoasa, lenta ce este drept insa nu o dau pe 10 de ultimul racnet, si o am de 15 ani si este ca noua si inca este pe val.
Deci? Scriu text, au folosit-o si copii la scoala si este trainica si sigura, nu ca astea pe jet, cartuse etc, ce se usuca, infunda, bani cheltuiti, nervi, te lasa la nevoie etc.
Daca ai nevoie numai de text, cauta-ti o imprimanta cu banda adica matriciala,, tus ai dai tu cu seringa si te tine asa 2-3 ani pina la urmatoarea manjire a benzii cu tus.Tot ce este vechi este bun.Bafta.