| ksuper31 a întrebat:

Neata TPU! Acum cateva luni mi-am luat un stick si acum cateva zile mi-am bagat un joc pe el(mentionez ca am mai bagat si inainte chestii in el) si de la un timp a inceput sa se blocheze calculatorul(nu doar al meu, deci nu este de vina OS-ul meu sau PC-ul) dar nu aceasta este problema.Am reusit sa trec oarecum de aceste "blocari" si incerc sa copiez ce este pe el in PC,dar imi da o eroare: "Cannot Copy File:Cannot read from the source file or disk".Ce am de facut pentru a nu-mi mai aparea aceasta eroare.
P.S: am debifat din proprietati 'read only', dar se activeaza la loc singur...

3 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Ai antivirus? poate jocurile sunt crackuite, antivirusul vede crackul ca un virus si, cand bagi stickul in pc automat antivirusul scaneaza stickul. descoperind acei asa zisi virusi, nu te lasa sa copii continutul stickului.

| matt5453 a răspuns:

Este formatat in fat 32 si trebuie formatat in ntfs......in fat nu merge copiat mai mult de 4 gb odata parca