| 133 a întrebat:

Neata TPU
am mare nevoie de ajutorul vostru.

cu cateva zile in urma telefonul meu a ramas la var`mea.si nu stia ca e codat pe vodafone si l. a blocat... fara cartela pot sa il deschid, dar cu cartela imi zice telefon blocat.
care ma poate ajuta?
cu un cod de decodare pentru samsung sgh-j700v
va rog
sad
dau funda

3 răspunsuri:
| Zady a răspuns:

Ma nu prea stiu ce sa iti zic poti gasi intr-adevar coduri dar nu sti ce efecte secundare ar putea avea asupra telefonului

| CARMENCITA a răspuns:

Intreab-o exact ce a facut vara ta. A bagat alta cartela sau a bagat vreun cod.Fiecare mobil are un cod pe care-l gasesti in manualul de utilizare al mobilului, asta daca nu ai bagat alt cod.Cand bagi alta cartela se poate sa-ti ceara codul telefonului.Ar trebui sa scrie pe mobil "cod telefon". Daca vrei sa-l deblochezi sa folosesti alta retea te duci la service. Daca nu-ti cere codul mobilului si scrie telefon blocat inseamna ca ati bagat coduri aiurea.Scoate cartela si bag-o din nou si vezi ce cod iti cere. Daca nu, suna la Vodafone poate stie un operator sau te duci la service sa ti-l faca pe loc.Cand bag alta cartela la mobilul meu imi cere codul telefonului.Si daca bag tot de Vodafone il cere.Vezi despre ce cod este vorba. Sper ca nu l-ati blocat bagand codul Puk aiurea. Daca iti cere cum am mai zis cod telefon e cel din manual daca nu l-ai schimbat.Succes!

| EUSIATIT a răspuns:

Ti a blocat cartela trebuie cod pin. mergi la agentia Vodafone si te ajuta cei de acolo. stai linistita ca o rezolvi pupici Sper ca te-am ajutat