| DeeaDeuTsa a întrebat:

Bună!
Am dat de belea şi am nevoie de ajutor ~!
Ce pot face dacă la telefon mi-am pus un PIN nou şi apoi mi-a cerut codul PUK şi am consumat încercările pentru că nu îl ştiam?
Acum când deschid telefonul mă pune să bag codul PIN ales de mine şi apoi zice cod PUK blocat. Ce fac? Am nevoie de mare ajutor! [Am telefon Samsung GT3300K Champ şi am băgat cartela mea pe care o aveam la celălalt telefon]
Fundăă şi să gasesc o suloţie bună cu ajutorul vostru ~!

Răspuns Câştigător
| Bogdan_5174 a răspuns:

Suna la releti cu clienti de pe alt telefon si cere codu PUK al nr tau de telefon depinde in ce retae esti BAFTA :X

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| fearr a răspuns:

Sa mergi la un atelier din asta de colt de strada de reparat telefoane, e cel mai simplu si nu te va costa mai mult de 10 lei, fara dureri de caphappy

| elleme a răspuns:

Pai cauta si tu pe tipla aia in care a fost bagata cartela o sa gasesti toate codurile cartelei si codul PUK

| alyball a răspuns:

Incearca puk2 pe cartelea ce o cumperi cu nr ai pin puk si puk 2...incearca puk 2 daca nu mai ai cartela suna la reteaua de telefonie unde ai cartela si o sa te ajute ei.o sa iti cera numerele gravate pe spatele cartelei.si iti vor da ei un pin sau te vor pune sa le dictezi unu care vrei sa il ai dupa convorbire, dupa il schimbi sau il lasi pe acelasi.astept funditahappy

| mihasiandra a răspuns:

Sa fi sanatos