| anonim_4396 a întrebat:

Neata TPU!
Am si eu o mare problema cu laptopul.
Stau pe internet maxim o jumatate de ora si apoi, brusc mi se innegreste ecranul, eu trebuie sa-l opresc si cand il pornesc el nu vrea sa se aprinda...
De obicei mi se intampla asta daca il loveam sau daca era suprasolicitat, dar pana acum nu mi s-a intamplat sa se opreasca chiar si la cel mai mic efort. Cateodata imi apar si niste dungi, sau ecranul pur si simplu se aprinde si stinge.
Mentionez ca i-am scos de un an si ceva bateria, si il tin in priza, deoarece nu sunt multumita de durata bateriei...(2h)
Este o problema daca il tin pe birou fara cooler? Problema e ca se incalzeste repede, in maxim o jumatate de ora...straight face
Puteti sa-mi puneti orice intrebare legata de el, daca aveti nevoie de vreo informatie.
Chiar as vrea si eu sa stiu ce este de facut, cum sa-l fac sa-si revina... sad

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

Cred ca daca il cureti si il folosesti cu cooler, nu vor mai fi probleme! Succes!

9 răspunsuri:
| IonutAxi a răspuns:

Poate e plin de praf. de cat timp nu l-ai mai curatat in interior?

| Cherilyn a răspuns (pentru IonutAxi):

Pff, ultima oara l-am curatat prin septembrie...
Incerc azi sa-l curat, poate isi revine...

| Uzzy1993 a răspuns:

Problema ta este ca placa video se incalzeste prea tare. De ce il tii fara cooler?

| Siracuzia a răspuns (pentru Uzzy1993):

Sunt de aceeaşi părere.Se încinge prea tare.

| Cherilyn a răspuns (pentru Uzzy1993):

L-am tinut cateva zile, dar de acum o sa i-l pun...
Si ar trebui sa schimb placa video?
nu prea ma pricep eu...

| Uzzy1993 a răspuns (pentru Cherilyn):

Din cate stiu eu, la laptop-uri nu se poate schimba placa video. Daca se raceste cum trebuie nu ar trebui sa mai faca figuri.

| Cherilyn a răspuns (pentru Uzzy1993):

Ok, multumesc pentru raspunsuri... happy
Vad eu ce fac.

| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Si mie misa intamplat aproape aceas chestie dar cred ca e din vina sursei as zice ca mai bine te duci la cei care tiau dat garantia (de obicei is 2 ani )si le spui ca ai probleme cu laptopu le zici cam ce si vor sti ei sau daca nu la un service

| Kohl_Simona_1996 a răspuns:

La hard ai probleme s-ar putea sa nu-ti mai mearga in scurt timp am patit-o si eu si trebuie sa il schimbiwinking