| PureCraft a întrebat:

Neata' TPU!

As vrea sa imi cumpar un calculator pe piese, dar nu prea ma pot hotari. Bugetul e cam pe la 2000-2500. Ce imi recomandati?

PS: Tre' sa imi cumpar si mouse, tastatura si casti cu microfon cu acei bani.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

NU ai precizat la ce utilizezi ssitemul, asa ca am facut o configuratie de gaming, deoarece in 95% din cazuri asa se vrea.
Uite asa:
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/728618/ + asamblare: http://www.pcgarage.ro/servicii/pc-garage/asamblare-standard/ + vocuher cand dai comanda pentru un mic discount(pui fara ghilimele): "6WXBQPKQ". Ordinea daca vrei sa comanzi e cam asa: iti faci cont; adaugi configuratia in cos; adaugi asamblarea in cos-si finalizezi comanda.
Ce am pus acolo:
O carcasa aerisita, cu un aspect destul de ok;
gpu puternic gtx 660;
4gb ram, cu posibilitate de upgrade ulterior la mai mult(maxim 32 gb ram);
cpu amd fx6300 hexa-core(6-core);
sursa cu ceritificare si eficienta de la un producator serios;
Restul detaliilor le poti observa si tu.
De restul, am mai pus periferice de calitate, adica un mouse gaming, casti gaming si o tastatura gaming.

4 răspunsuri:
| PureCraft explică:

Multumes foarte mult! Mai ales pentru voucher. Si da vreau un sistem de gaming. happy

| sltlp a răspuns (pentru PureCraft):

Atunci mergi pe ce ti-am pus acolo. Sigur o sa iti placa. Fac de multa vreme configuratii, si cei care au cumparat au fost mereu multumiti :).
De obicei nu depasesc bugetul, deoarece nu stiu posibilitatile fiecaruia, dar eu iti mai arat o varianta: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/728643/. Regulile de mai sus cu voucher-ul si asamblarea raman valabile. Diferentele sunt asa: placa video este mai puternica si sursa. Sursa deoarece sistemul consuma putin mai mult, iar placa video o sa iti aduca ceva "spor" in jocuri, plus ca primesti 2 jocuri gratuit la alegere(2 jocuri dintre urmatoarele: Hitman Absolution; Sleeping Dogs; Deux EX; Sniper Elite; Devil may cry; Farcry 3; Far cry 3 blood dragon; Dirt 3 sau Dirt Showdown). Oricum, ambele configuratii sunt foarte bune.

| PureCraft explică (pentru sltlp):

Cred ca o sa merg pe varianta aceasta, deoarece cu tot cu reduceri + voucher(din nou mersi) ajunge 2300 RON si chiar e un pret ok.