| InfoT a întrebat:

Neata,vreau sa-mi cumpar un laptop si initial am pornit cu cele doua variante de mai jos,sunt indecis care merita sa-l iau,si pe langa sunt si persoane care nu sustin acest brand, ce pareri sau ce alte laptopuri pentru uz normal dar fiabile si cat de cat bune mi-ati putea recomanda? Multumesc.
Acer ES1-512-P188 Quad Core N3540.
Acer S1 N3540 quad core.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ca brand Acer nu fac e chestii rele de loc, comparativ cu Toshiba Sony Vaio sau unele modele de la Asus, care îs second-uri din fabricație
Ca fiabilitate... e discutabil. Dacă vrei un Acer făcut cum trebuie nu ca(și) lumea atunci recomand achiziționarea unuia din afara României, deoarece în România numai low-endurile se vând, chiar de sunt ele cu plăci video dedicate și cu nu știu ce minuni, și desigur cel mai important lucru este să-l exploatezi conform.
Presonal aș merge pe primul model, deoarece este ceva mai strălucit decât ultimul.Succes

| FlorinCiokan a răspuns:

Salut. Aceste laptopuri nu sunt bune deloc deoarece nu au placa video dedicata.
La preturile la care ele costa adica 1200-1400 lei. Sigur gasesti ceva cu placa video dedicata NVIDIA.
Ti-as recomanda asta :
-http://www.emag.ro/......DL97BYBBM/
E cea mai buna oferta. Nu cumpara cu placi video Radeon niciodata. Intotdeauna NVIDIA are multe avantaje. Bafta

| Mary012 a răspuns:

Eu ti as recomanda laptopul asta. http://www.altex.ro/......b-free-dos Marca este foarte buna ca si eu am laptop de la Asus de 4 ani si nu am nici o problema cu el. Vreau sa imi iau si telefon tot de la Asus.

| soket a răspuns:

Salut! Din modelele acestea, al doilea ar fi mai ok ( Acer S1 N3540 quad core ), parerea mea ar fi sa nu iti cumperi un laptop cu placa video integrata, ar fi mult mai ok cu cea dedicata. Acum ramane la aprecierea ta. Succes