| Mereneu202007 a întrebat:

Neataa! Am si eu o mica mare problemalaughing am un abonament la telekom-internet fix, si in februarie urmeaza sa expire(contract 2 ani). Unde locuiesc eu, pe telekom nu mai e semnal de aprox 3 luni. Pot sa refuz plata si sa ofer serviciile inapoi fara sa mai platesc taxe suplimentare? Si daca e sa renunt la abonament, ce trebuie sa fac? Multumesc anticipat! Sarbatori fericite tuturor!

Răspuns Câştigător
| Dragobeta a răspuns:

Ii anunti din timp ca nu doresti prelungirea contractului. Ca astea se fac automat. Motivezi (ca ei vor insista sa ramai) cu lipsa semnalului.
Apropo, ai reclamat lipsa semnalului?

| Mereneu202007 explică (pentru Dragobeta):

Am reclamat, da. Si nu doar eu, multa lume din comuna.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Si daca e sa renunt la abonament, ce trebuie sa fac?"

doar le spui/scrii că vrei asta și inapoiezi echipamentul in custodie dacă ai așa ceva