| Jipa95 a întrebat:

Buna seara! Ar exista posibilitatea sa imi portez numarul de telefon mai devreme din reteaua telekom (aka Orange mai nou) la oricare alt furnizor? Am o problema foarte mare la locul de munca cu semnanul, nici nu mai vorbesc de semnal internet, trebuie sa ies din fabrica sa am internet. Problema este ca mai am contract cu ei (abonament) pana in ianuarie 2023 si as dori sa stiu cum as putea proceda pentru o portare, dar fara sa platesc penalitati, fiindca stiu ca este vorba si despre asta avand in vedere ca inca mai am contract cu ei.
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Daca ai telefon dual sim, mai bine iti mai iei un numar din alta retea pe prepay pe care sa il folosesti la servici daca tot esti legat de contract cu abonament la celalalt numar.

| elemonis a răspuns:

Buna.
Suna la cei care ai numarul de telefon acum si vezi daca exista vreo posibilitate sa portezi numarul fara penalitati avand in vedere ca ai probleme cu semnalul. Depinde ce proceduri au ei.