| littlegirl07 a întrebat:

Ce parere aveti despre Nikon 1 V1? Merita sa-l cumpar?

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Sincer? laughing))

Nikon 1 e un aparat cu o utilizare precisa (am explicat in cealalta intrebare pusa de Artemis7.

Megapixelii nu arata nici pe departe calitatea imaginii ci numai marimea acesteia (rezolutia) si multi megapixeli inghesuiti pe un senzor atat de mic precum cel de la L120 duc la o calitate mai proasta a imaginii.

Oricum Artemis, daca vrei sa cumperi un aparat nou, iti recomad sa ocolesti porcariile astea (seria L de la Nikon, SX de la Canon, HS de la Fuji sau altele bagate sub categoria asta de "bridge") si daca ai nevoie de ceva pentru utilizare ocazionala sa iei o compacta sau pentru pasionati un dslr e sfant. happy

3 răspunsuri:
| Ebsghjs a răspuns:

Sincer, Artemis. Nu merita banii. happy. Adica are prea putini mp. 10. 1 si mi se pare si naspa. :d. Eu sunt fotograf incepator si am Nikon L120. happy Sunt super multumita de el. Si isi merita banutii.

| Ebsghjs a răspuns (pentru virusake):

Mars Virusake. big grin

| virusake a răspuns (pentru Ebsghjs):

De ce am impresia ca nu ai inteles nimic din ce am spus (asta daca ai avut rabdarea sa citesti)? big grin

| virusake a răspuns (pentru Ebsghjs):

Sincer? laughing))

Nikon 1 e un aparat cu o utilizare precisa (am explicat in cealalta intrebare pusa de Artemis7.

Megapixelii nu arata nici pe departe calitatea imaginii ci numai marimea acesteia (rezolutia) si multi megapixeli inghesuiti pe un senzor atat de mic precum cel de la L120 duc la o calitate mai proasta a imaginii.

Oricum Artemis, daca vrei sa cumperi un aparat nou, iti recomad sa ocolesti porcariile astea (seria L de la Nikon, SX de la Canon, HS de la Fuji sau altele bagate sub categoria asta de "bridge") si daca ai nevoie de ceva pentru utilizare ocazionala sa iei o compacta sau pentru pasionati un dslr e sfant. happy