| Hhwswas a întrebat:

Niste casti bune de telefon? Sa includa si bass si sa arate bine. pana in 200 lei cred.

Răspuns Câştigător
| Utilizator1234 a răspuns:

Prin casti mici presupun ca te referi la in-ear. Indiferent insa de tipul de casti, in gama de pret 200+ lei, nu are rost sa te aventurezi decat daca vrei sa incluzi si un amplificator de casti pe viitor.

Deci din punctul de vedere al raportului calitate pret, niste casti la ~100 lei vor face cam acelasi lucru ca niste casti la 200+ lei daca au sursa de sunet jalnca, implicit DAC-ul unui telefon (nu conteaza ce telefon e).

Sa arate bine? Nu inteleg ce inseamna asta. Si nimeni nu-ti va putea argumenta obiectiv ca o pereche de casti arata bine (nu ca asta ar fi un criteriu de argumentare la scule audio).

Daca vrei sa bubuie/huruie basul (si cam atat), incearca JVC. Daca vrei un sunet mai echilibrat, insa cu o amprenta "v-shaped (accent pe joase si inalte)" incearca Sennheiser.

http://www.emag.ro/......EF33KBBBM/

https://www.avstore.ro/casti/sennheiser-cx-300-ii-precision/

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei casti adevarate pentru telefon atunci iti recomand acestea http://bit.ly/1MRtkR0 Ai husa transport, microfon pe fir, control telefon. Rupere de timpan!

| Hhwswas explică (pentru anonim_4396):

Casti mici.

| K0sti a răspuns (pentru Hhwswas):

Daca vrei mici, nu vrei bass! Si popa si hot nu se poate! O galma de membrana de 4 mm diametru nu poate produce basi!

| Utilizator1234 a răspuns (pentru K0sti):

Cati dintre consumatorii astia stiu fizica din spatele producerii de frecvente joase? O distorsiune acolo si e de ajuns. Ce conteaza ca 4mm sau mai putin de membrana nu misca aerul nici daca-i sufli-n "spate".

| K0sti a răspuns (pentru Utilizator1234):

Mda...

| costeaboy a răspuns:

Eu te sfatui sa achizitionezi casti de la sennheiser sau Beats by Dr. Dre, sunt cele mai ok.

| costeaboy a răspuns:

Sau Pioneer