| georgica29 a întrebat:

Nu aveam antivirus si am luat de pe net un antivirus nod 32 am scanat le calculator si a depistat 2 virusi in c ce trebuie sa fac sa scap de ei va multumesc.

6 răspunsuri:
| blue29 a răspuns:

Daca ti i-a depistat antivirusul ii poate si anihila. Unele programe se ocupa automat de astfel de probleme ori sterge fisierele infectate ori le pune in carantina. Daca antivirusul nu s-a ocupat de ei automat ii poti pune tu in carantina sau poti sterge fisierele. De obicei dupa ce terminat de scanat si a depistat anuite problema esti intrebat ce faci cu fisierele respective sau te poti ocupa de ele.

| Oanny a răspuns:

Poi trebuie sa stii sa umbli cu antivirusul caci asta o sa tii si elimine daca apesi pe acolo...nu stiu eu am avast si mi se pare cel mai bun

| adrianhasde a răspuns:

Ma tem ca daca cumva au intrat in partitia C a windowsului trebuie sa-l instalezi din nou... windowsul.

| ProAlecks a răspuns:

Sterge acel antivirus. In top este AVG ultima versiune.Il poti downloada de aici http://devirusare.com/......-seria-8/. Daca si AVG-ul iti zice ca ai virusi...Nu sunt expert in calculatoare... Poti sa iti stergi programe care nu iti folosesc. O zi Buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciun anti-virus nu e perfect. Mereu recomand scanarea sistemului cu cel puțin doi anti-viruși (recomand anti-viruși cu motoarele Kaspesky, BitDefender sau Avira).

| georgica29 explică:

Si de undeas putea lua un windows de pe net pentru xp?