| cornelmarius a întrebat:

Nu exista nici o metaoda de a muta memorie din D in C fara a mai reinstala windosul? cine ma poate ajuta?

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da-mi un email daca nu te descurci.

| ywar a răspuns:

Se poate repartaja spatiul cu programe de tipul partition magic. Daca se intrerupe alimentarea cu curent electric ai pus-o.

| al3xander a răspuns:

Ba da, exista programe de repartitionare http://www.partition-tool.com/personal.htm
cu programul asta poti redimensiona D-ul si sa aloci spatiul dupa la C.
PS: este recomandat sa faci un back-up inainte datelor importante

| IonutGaby a răspuns:

Nu ai cum, sunt diferite programe dar mai bine nu le folosi, cand instalezi windows stergi toate partiitle si creezi sa zicem in care pui (dau un exemplu) 50 de GB, si dupa tot asa cu celelalte partitiii.

| cornelmarius explică (pentru IonutGaby):

De ce nu ar trebui folosite?

| IonutGaby a răspuns (pentru cornelmarius):

Dupa parerea mea am zis ca nu ar trebuie sa le folosesti, nu cred ca sunt eficeinte, daca ti se intrerupe alimentarea la energie electrica si programele sunt la jumatatea lucrului ce faci? asa ca mai bine instalezi windows, mai stergi virusii, fisiere inutile

| NYK4u a răspuns:

Nu poti muta memoria din partiti cu un program anume, trebuie sa instalezi windows-ul din nou si sa ai grija cum partajezi memoria ca sa nu mai fie nevoie sa faci asta inca odata.