| nexx30 a întrebat:

Vreau sa-mi schimb windosul 7 home premiu si nu pot cine ma poate ajuta

5 răspunsuri:
| 3mag a răspuns:

Va trebui sa-l downloadezi, de pe orci site, nu ma lasa sa postez, scz..iti dadeam direct de pe un site,dar ceea ce vrei u cred,ca e sa reinstalezi windows-ul si din cate imi aduc aminte se face in modul urmator,iei un windos,il dezarhivezi,opreste compul,cauti tasta pe care sa-l bootezi dupa ii dai acolo pe dvd CD parca si...dai next sau ceva de genu,dupa il stergi pe cel anterior,faci un backup in caz,ca vr sa-ti pastrezi fisierele.
Dupa creezi partitiile si intr-un final ii dai next sa se instaleze/configureze/updateze, apoi alegi bitii pe care sa-ti ruleze.Iar apoi dupa ce s-a instalat alegi tara/ora/limba si e cam gata
Nu sunt sigur, ca am inteles bine intrebarea, dar daca asta e ceea ce vr sa faci, c-am asta ar fi.Bafta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 3mag):

De când se instalează Windowsul cu calculatorul oprit şi folosind nu ştiu ce taste?

| 3mag a răspuns (pentru anonim_4396):

..mda am vazut, ma refeream sa inchida compul, dupa sa-l reaprinda pentru, a putea trece mai departe.
Adica dupa sa-l aprinda din nou si sa faca alea, dar si asa nu stiu daca de asta a intrebat, poate se referea la altceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 3mag):

happy