| SweetAsCandy a întrebat:

Nu imi mai merge facebook-ul. Asta e a doua zi. Imi apare:

"Conexiunea la www.facebook.com a fost întreruptă.

Iată câteva sugestii:

Reîncărcaţi această pagină web mai târziu.

Verificaţi conexiunea la internet. Reporniţi routerele, modemurile sau dispozitivele de reţea pe care le utilizaţi.

Adăugaţi Google Chrome ca program permis în setările de firewall sau de antivirus. Dacă figurează deja ca program permis, încercaţi să îl ştergeţi din lista de programe permise şi să îl adăugaţi din nou.

Dacă utilizaţi un server proxy, verificaţi setările de proxy sau contactaţi administratorul de reţea pentru a vă asigura că serverul proxy funcţionează. Dacă nu credeţi că ar trebui să utilizaţi un server proxy, ajustaţi setările de proxy: Accesaţi meniul cheie fixă > Setări > Afişaţi setările avansate... > Modificaţi setările proxy... > Setări LAN şi debifaţi caseta de selectare „Utilizaţi un server proxy pentru LAN".

Nu stiu ce sa mai faaaaac, mi-e frica sa instalez tot felul de chestii sa nu-mi virusez rau de tot laptopul. Am intrat pe facebook si de pe chrome, si de pe internet explorer si de pe mozilla si nu merge pe niciuna. Am sters de pe chrome cookies-urile si tot nu merge. Nu ma prea pricep si daca imi poate explica cineva cat mai bine si ma poate ajuta va rooooog din suflet nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Inchide firewall-ul din windows si incearca din nou sa intri pe facebook.Te duci in Start->control panel->system and security->firewall ->aici il inchizi. Daca ai firewall la antivirus ->inchide-l si pe acela.

Ps. poate sa-ti dea report oricine din prietenii tai dar nu in felul in care sa nu mai poti accesa site-ul.

22 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ai descarcat ceva de pe facebook acum 2 zile de cand nu mai poti intra? Doar pe facebook nu poti intra? Pe alte site-uri intrii? Ce eroare iti da in Mozilla cand vrei sa te conectezi la facebook?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| SweetAsCandy explică (pentru neluL):

Nu am descarcat absolut nimic never ever de pe facebook. Da, mai intru si pe alte site-uri gen youtube, tumblr, weheartit dar pe nimic pe care nu stiu. Deci nu-mi explic. Pe mozilla nici se ''incarca" continuu. Nu stiu ce sa fac crying. Ma gandesc daca mi-a blocat cineva accesul la facebook de pe laptop, caci am intrat si la altcineva acasa si mergea facebook-ul cat si contul meu. M-am certat exact cu cateva ore sa nu mai mearga cu cineva care ma ameninta ca "o sa-mi para rau". Poate cineva sa-ti blocheze accesul? Si oricum, vreau doar sa mearga deci ajutoor sad.

| neluL a răspuns (pentru SweetAsCandy):

Si mai incearca ceva! Vezi daca poti sa intri pe facebook de aici
Intra de pe http://www.hidemyass.com/
sau http://www.invisiblesurfing.com/ (o sa ai IP de UNITED STATES
sau http://www.kroxy.net/
http://www.invisiblesurfing.com/

In casuta de cautare scrie http://www.facebook.com/

| SweetAsCandy explică (pentru neluL):

Multumesc foarte mult! merge big grin

| neluL a răspuns (pentru SweetAsCandy):

Cu placere! bye, bye wave

| sanchezzz20 a răspuns (pentru neluL):

Am facut si eu pasii de mai sus cu firewall si tot nimic, iar pe siteurile alea tot ce-am reusit e sa-mi blochez contul..ai idee ce-as mai putea face?

| lumilumi a răspuns (pentru neluL):

Buna.Am incercat si eu sa intru pe facebook folosindu-ma de link-urile specificate de d-voastra, am reusit sa intru pe contul meu (folosind http://www.invisiblesurfing.com/ ) insa mi se deschide pagina dar nu o pot vizualiza, doar sus in bara se vede fotografia de profil cu casuta in care se vad cate notificari am, etc dar nu se deeschide pagina.De asemenea, nici nu pot sa-i dau logout ca sa ies de pe pagina de profil.Imi puteti spune va rog, ce pot sa fac?

| neluL a răspuns (pentru sanchezzz20):

STERGE COOKIE_URILE DIN BROWSER
Google Chrome
1. Deschide Google Chrome si da click pe ''cheia aceea''.
2. Selecteaza "Clear browsing data..."
3. Jos ai optiunea "Clear data from this period:" si selecteaza "Everything"
4. Click pe "Clear browsing data"
http://img300.imageshack.us/img300/4053/chrome.jpg
SAU foloseste tastele apasate simultan Ctrl + Shift + Delete

STERGE MEMORIA CACHE A BROWSERULUI
Google Chrome
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Da clic pe pictograma cheie din bara de instrumente a browserului;
Selecteaza Tools (Instrumente), apoi (Clear browsing data) (Stergeti datele de navigare);
In caseta de dialog care apare:
Din lista derulanta, selecteaza datele pe care doresti sa le stergi; selecteaza „the beginning of time" („de la început") pentru a sterge toate datele;
Bifeaza caseta de selectare -> Empty the cache (Goliti memoria cache).
Acum, clic pe Clear browsing data (Stergeti datele de navigare).

Da un restart la browser si intra pe facebok.

| neluL a răspuns (pentru lumilumi):

Vezi ultimul raspuns al meu.

| lumilumi a răspuns (pentru neluL):

Am facut ce mi-ati spus si tot degeaba.Eu am internet de la RDS si Windows XP, cei care au internet din acelasi loc dar au Windows 7 pot intra.Am mers la cineva care are Windows 7 si am putut intra pe contul meu.Sa aiba vreo legatura cu internetul de la ei sau cu XP? Nu ma prea pricep la chestiile astea.Va multumesc foarte mult ca mi-ati raspuns, insa nu stiu ce sa mai fac altceva.Am contacte in facebook pe care nu-i contacta decat acolo si e frustrant. Daca mai aveti alte idei..va multumesc anticipat...O zi buna!

| neluL a răspuns (pentru lumilumi):

Spune-mi ce browser folosesti si ce eroare iti da in momentul cand vrei sa te conectezi pe facebook.

| sanchezzz20 a răspuns (pentru neluL):

Am facut si asa, am mai gasit pe google sa sterg din folderu win/system 32/ drivers/ etc, am sters de acolo tot nimic. am gasit un link care merge dar trebuie sa pun de fiecare data in fata www.fbjs.facebook.com... la fiecare link sau prieten nou care-l deschid trebuie sa adaug fbjs in fata ca sa incarce. fbjs am inteles ca e prescurtarea la alta rezolvare n-ai idee?

| neluL a răspuns (pentru sanchezzz20):

Eu cred ca e un virus ceva!
Descarca Hosts file repair tool de aici http://www.tutorialepc.ro/wp-content/download/hosts.rar si repara fisierul hosts.

| Ione99Yone a răspuns (pentru neluL):

Buna! happy Nu pot sa ma loghez pe facebook, nu stiu ce are! Imi apare:
Cookies Required
Cookies are not enabled on your browser. Please adjust this in your security
preferences before continuing.
Ce ar trebui sa fac? sad

| neluL a răspuns (pentru Ione99Yone):

Da-i enable la cookie din browser!

| Ione99Yone a răspuns (pentru neluL):

Si cum fac asta? thinking

| neluL a răspuns (pentru Ione99Yone):

Pai, eu de unde sa stiu ce browser folosesti? big grin

| Ione99Yone a răspuns (pentru neluL):

Google Chrome happy

| neluL a răspuns (pentru SweetAsCandy):

Inchide firewall-ul din windows si incearca din nou sa intri pe facebook.Te duci in Start->control panel->system and security->firewall ->aici il inchizi. Daca ai firewall la antivirus ->inchide-l si pe acela.

Ps. poate sa-ti dea report oricine din prietenii tai dar nu in felul in care sa nu mai poti accesa site-ul.

Răspuns utilizator avertizat
| sanchezzz20 a răspuns:

NeluL, exact asa mi s-a intamplat si mie, de ieri nu-mi mai merge, am incercat cu firewall dezactivat din windows, antivirus, etc, nimic.am incercat cu siteurile care le-ai lasat mai jos dar de fiecare data mi-a blocat contul.ce e de facut?

| Picui_Claudiu_1999 a răspuns:

Nici mie nu i mi
mai merge fb nu stiu ce sa fac