| romtelecom69 a întrebat:

Nu imi mai merge pc bine, imi merge foarte ciudat, de exemplu daca deschid un browser google crome de exemplu si deschid o fereastra cu youtobe si pornesc un videoclip, si apoi mai deschid inca una, deja muzica de pe youtobe incepe sa mi se auda cu intreruperi se blocheaza si nu se mai aude clar si merge incet,, bruiat. cine ma poate ajuta cu un sfat?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Sfatul este ca NU ai Rami suficienti si deasemeni procesorul este mic.
Inchide si tu celelalte programe pe care le ai deschise(daca sunt) gen messenger sau torr3nti,skype,winamp...etc Lasa doar antivirusul deschis si browserul. Vezi in Task Manager la Procese care din ele consuma cele mai multe resurse si daca nu e legat de browser sau sistem de operare -> Inchide-l.

STERGE COOKIE-URILE DIN BROWSER
Google Chrome
1. Deschide Google Chrome si da click pe ''cheia aceea''.
2. Selecteaza "Clear browsing data..."
3. Jos ai optiunea "Clear data from this period:" si selecteaza "Everything"
4. Click pe "Clear browsing data"
http://img300.imageshack.us/img300/4053/chrome.jpg
SAU foloseste tastele apasate simultan Ctrl + Shift + Delete

STERGE MEMORIA CACHE A BROWSERULUI
Google Chrome
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Da clic pe pictograma cheie din bara de instrumente a browserului;
Selecteaza Tools (Instrumente), apoi (Clear browsing data) (Stergeti datele de navigare);
In caseta de dialog care apare:
Din lista derulanta, selecteaza datele pe care doresti sa le stergi; selecteaza „the beginning of time" („de la început") pentru a sterge toate datele;
Bifeaza caseta de selectare -> Empty the cache (Goliti memoria cache).
Acum, clic pe Clear browsing data (Stergeti datele de navigare).

Bafta!

5 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Un motiv pentru care folosesc linux si pentru care nu o sa mai revin niciodata la windows.
Incearca linuxhappy

| cataalecs96 a răspuns:

Cumparati niste rami si un alt procesor

Răspuns utilizator avertizat
| sebyseby545 a răspuns:

Pai ia-ti wise disk cleaner 7 care iti va curata PC-ul si dupa sa iti iei Wise care 365! funda te rog!winking

| romtelecom69 explică:

Dar pana acum mi-a mers foarte bine nu am avut probleme,,, acum mi-am pus windows xp sp3, care l-am mai avut si mi-a mers bine inainte, dar acum nu merge, pc merge fb dar cand deschid un browser gata incep nervi