| lu2211 a întrebat:

Nu imi mai merge windows explorer. Cum se poate rezolva problema?

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ce sistem operativ folosesti?
nu mai merge explorer, dar ce anume iti scrie? o eroare? sau cum se manifesta?

| lu2211 explică (pentru gelu1970):

Windows xp... am sters fisierul fara sa vreau, din greseala :( am vrut sa golesc memoria...si am golit altceva :(
despre asta e vorba http://euro.ubbcluj.ro/~alina/cursuri/birotica-practic/windows/4-2-7.htm

| gelu1970 a răspuns (pentru lu2211):

Lu ai alt browser instalat? pentru ca, daca ai acest noroc, si ai chrome, sau firefox, opera, etc poti reinstala explorer usor.

| lu2211 explică (pentru gelu1970):

Am brwser instalat, dar nu despre browser e vorba ci despre aplicatia windows exlorer care faciliteaza parcurgerea ierarhiei de directoare si fisiere si realizarea operatiilor de baza cu fisiere. daca ai citit in linkul anterior, este si poza aferenta, ai sa vezi! stiu ca se instaleaza o data cu windowsul, dar am sters-o sad

| gelu1970 a răspuns (pentru lu2211):

Lu urmareste acest tutorial. vezi daca iti este de folos. in caz contrar spune-mi. nu am in clar cum se manifesta eroarea ce o ai. vezi video si spune-mi daca te-a ajutat sau nu.
http://www.youtube.com/watch?v=jvt1EwFvxkE

| lu2211 explică (pentru gelu1970):

am parcurs toti pasii din tutorial dar nu s-a schimbat nimic. am tot intrat in registrii si nimic. dar, intamplator, am intrat in my computer/tools/folder option/ am bifat shou common tasks in folders, si am rezolvat. f simplu happy totusi, iti multumesc pentru ajutor!

| Frumusika24 a răspuns:

Instaleaza google chrome. e foarte bun! happy

| Frumusika24 a răspuns:

Sau daca nu vrei poti dezinstala internet explorer si sa-l instalezi din nou!