| Laaaaaariiiiiiiii a întrebat:

Nu imi merge facebook-ul! Plss Heeelp!

Fundahappy

37 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Spune mai multe detalii despre problema cu facebook.

| Laaaaaariiiiiiiii explică (pentru RareşTPUro):

Pai am dat la Google apoi am scris Facebook! Apoi se tot incarca, si se incarca si nimic apoi scre This webpage is not available
Google Chrome could not load the webpage because www.facebook.com took too long to respond. The website may be down, or you may be experiencing issues with your Internet connection.
Here are some suggestions:
Reload this webpage later.
Check your Internet connection. Restart any router, modem, or other network devices you may be using.
Add Google Chrome as a permitted program in your firewall's or antivirus software's settings. If it is already a permitted program, try deleting it from the list of permitted programs and adding it again.
If you use a proxy server, check your proxy settings or contact your network administrator to make sure the proxy server is working. If you don't believe you should be using a proxy server, adjust your proxy settings: Go to the wrench menu > Settings > Show advanced settings... > Change proxy settings... > LAN Settings and deselect the "Use a proxy server for your LAN" checkbox.
Error 7 (net::ERR_TIMED_OUT): The operation timed out.

Mentionez ca am cautat fb pe Google Chrome apoi pe Internet Explorer apoi pe Mozilla si tot nu a mers!

| RareşTPUro a răspuns (pentru Laaaaaariiiiiiiii):

De cat timp ai aceasta problema?

| Laaaaaariiiiiiiii explică (pentru RareşTPUro):

De aziwinking

| RareşTPUro a răspuns (pentru Laaaaaariiiiiiiii):

Incearca sa reconectezi routerul si incerci, dai restart la calculator din nou cu Mozilla Firefox sau Internet Explorer pentru a putea intra din nou pe facebook (exclus cu Chrome). Daca o sa reusesti, revino cu un raspuns+funda.

| Laaaaaariiiiiiiii explică (pentru RareşTPUro):

De aziwinking

| Laaaaaariiiiiiiii explică (pentru RareşTPUro):

Routerul? Fii mai explicit

| Laaaaaariiiiiiiii explică (pentru Laaaaaariiiiiiiii):

Am mai incercat si cu Mozilla, a intrat la Facabook apoi mi-am scris E-mail-ul si apoi parola si de 5 minute se tot incarca

| RareşTPUro a răspuns (pentru Laaaaaariiiiiiiii):

Tu nu ai Router? daca nu, atunci spune-mi pe ce retea de internet esti.

| Laaaaaariiiiiiiii explică (pentru RareşTPUro):

Sunt pe RDS

| RareşTPUro a răspuns (pentru Laaaaaariiiiiiiii):

Pai atunci incearca sa ii dai un refresh la internet+ scoate cablul de la internet si il bagi din nou. si ii dai un restart la calculator. dupa care intri pe facebook.

Alte răspunsuri
| alexandramihaelag a răspuns (pentru Laaaaaariiiiiiiii):

Verifica ceasulllll

Alte răspunsuri
| DeidaraXR1 a răspuns:

Detalii? Da un clean la istoric si coockies.

Alte răspunsuri
| Ghost89 a răspuns:

Ce nu merge? contacteaza-ma pe yahoo: i. 3oh3@yahoo.com

| Ani11 a răspuns:

Mda. (Asta e pentru toti) Trebuie doar sa va schimbati la calculator data si ora (Normal ca trebuie sa fie data in care te aflii in acea zi, si ora la care esti) big grin

Alte răspunsuri
| CClaudette a răspuns:

Nici mie nu-mi merge fb. Tin sa mentionez ca am incercat toate variantele pe care le-ati enumerat. Am observat ca la cei care sunt pe RDS nu le merge. E cineva pe RDS caruia ii functioneaza facebook-ul?
Cred ca singura metoda este sa asteptam...

Alte răspunsuri
| cxwatercolour a răspuns:

Daca ne-ai spune mai multe despre problema care o ai..Ar fii bine.

| alexandramihaelag a răspuns:

Schimba ceasul de la calculator
happy

Alte răspunsuri
| manux a răspuns:

Da-i reset la Internet Properties-Advanced. Mie mi-a mers. Bafta!

Alte răspunsuri
| Iulya_Alecsandra_1997 a răspuns:

Schimba data si ora la tipul prezent si o sa iti mearga happy

| Ani11 a răspuns (pentru Iulya_Alecsandra_1997):

Sa schimbi data si ora este inutil! nici mie nu-mi merge facebook-ul...dar sa schimbi data si ora, ce legatura are cu facebook-ul?!

| giuliutapisicutza a răspuns (pentru Ani11):

Are legatura deoarece nici mie nu imi merge si imi cere se schimb data si ora la ceas la calculator, am incercat sa fac asta dar nu ma lasa sa resetez data si ora, de ce?

| denrazvan a răspuns (pentru Ani11):

Unele site-uri mare/puternice folosesc date din calculatorul tau... si data si ora se testeaza cu ceea reala pentru a vedea daca certificatul de autorizare este la zi,,,