| RAY a întrebat:

Nu inteleg ce anume inseamna parteneriat Microsoft am intrat pe site-ul lor da n-am inteles nimic adica eu vream sa stiu ceva
daca cumperi un laptop firma x si ai free dos si tu descarci un windows 8.1 licenta Microsoft pana in octombrie, windowsul +licenta de la ei de pe site e legal sa instalezi la altcineva windows? adica nu incalci nimic ilegal

va rog raspunsuri serioase doar cine stie

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Key Management Service (KMS) KMS este un serviciu care permite organizațiilor gen Microsoft să activeze sistemele din rețeaua lor de pe un server de unde a fost instalat o gazdă KMS. Ceea ce ai vazut tu pe torr3nti e piraterie, KMS modificat pentru activare permanenta ocolind validarea software-ului cu producătorul.

19 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu incalci nimic din contra promovezi noul software! Poti sa descarci de la ei(Microsoft) Windows 8.1 pentru evaluare cu licenta inclusa (90 zile). Parteneriat cu Microsoft se face intre firme in general.

| RAY explică (pentru neluL):

Eu vreau sa promovez windows si am de la ei windows 8, 7 cu licenta try pai si daca merg intr-un magazin altex si spun la unu cu nou laptop ca i instalez windows 8 tray ce rau fac?

| neluL a răspuns (pentru RAY):

Nu mai vand ei licentele retail pe care le-au cumparat big grin Tu instalezi un Windows 8.1 Evaluation(90 zile) ei vand licenta cu 550 lei si cum ai vrea sa se uite? happy