| powergirl a întrebat:

Nu inteleg ceva.are cineva un aparat foto nou si nu ii primeste cardul de memorie spune "card eror" si am incercat sa il formatez cand are cardul in el si nu ma lasa spune ca nu poate fi formatat, am incercat sa il formatez si fara card si m-a lasat si am scanat sa vad daca are virusi si nu are si am incercat sa scanet de virusi si cu card si nu are asta ma lasa da sa formatez nu, care ar fi explicatia?

12 răspunsuri:
| arrriadna a răspuns:

Am patit-o si eu. Cardul a fost bagat intr-un alt aparat inainte? Eu de ex am avut cardul in tel si apoi l-am pus la ap foto cand s-a intamplat. Si erau compatibile. Am facut asa:
- Bagat card in aparat care sa-l vada (card reader, tel, orice) si apoi conectat la pc. Formatare.
- Bagat card in aparat foto. Formatare. Daca nu accepta formatarea se conecteaza ap foto la pc cu cardul in el. De acolo, prin pc: formatare.
Bafta!

| powergirl explică (pentru arrriadna):

Am incercat toate astea si nimic si am incercat si cu alt card sa vad daca merge si tot da eror

| arrriadna a răspuns (pentru powergirl):

Atunci e nasoala. Problema e la readerul aparatului si pentru asta ii trebuie un "suc de service".

| PVAAVU a răspuns:

E plina cartela e memorie.

| powergirl explică (pentru PVAAVU):

Goala

| PVAAVU a răspuns (pentru powergirl):

Poate ai pus-o stramb, sau ai indoit-o, ori a luat un virus.Atunci nu e buna cartela.

| powergirl explică (pentru PVAAVU):

Am incercat si cu alta cartela si nu merge si asta e buna ca la alt aparat merge

| PVAAVU a răspuns (pentru powergirl):

Daca accepta cartela de memorie, atunci aparatul e stricat.

| RobDogg a răspuns:

Nu este compatibila. Fiecare device: telefon, player musical, aparat foto, are niste cerinte. Nu poti baga orice card, are nu MAXIM.

| powergirl explică (pentru RobDogg):

La inceput a mers

| fugera a răspuns:

Daca ai cumparat separat cardul e posibil sa nu fie compatibil cadul cu aparatul

| powergirl explică (pentru fugera):

A mers la inceput dar acum nu mai merge