| dana_7742 a întrebat:

Nu ma prea pricep sa umblu la calculator insa se pare ca din greseala am sters din panoul de control programul care raspundea de sunete.asadar nu mai am sunet deloc la nimic din calculator. ce as putea face?

8 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Poţi să încerci şi Start - Control Panel - Sound and Audio Device.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Sfatul meu este să apelezi la o cunoştinţă de-a ta care se pricepe la calculatoare sau la un service specializat. Noi aici putem să presupunem ce are, dar nu vedem efectiv şi s-ar putea să fie altă problemă. Sfatul meu este să apelezi la cineva care ştie şi să vină acasă să ţi-l facă sau să îl duci la service.

| JeSa a răspuns:

Buna! Iti recomand sa-ti reinstalezi driver'ul de sunet; e vb. de acel CD DRIVER al placii de sunet. Bafta!

| Alphawolf a răspuns:

In primul rind trebuie sa vezi daca sonorul nu l-ai oprit din greseala ar putea sa fie pe pozitia "mute". te duci in Start/Control Panel/Sound and Audio Device.si vei afla!
Nu puteai sa stergi sunetul din Control Panel, ci doar sa-l dezinstalezi din Add or Remuve Programs si in cazul asta este simplu: instalezi din nou driver-i de la placa de sunet

| aragon18 a răspuns:

Te sfatuiesc sa iti pui Windowsul din nou happy

| m4r1n a răspuns:

Dupa parerea mea mi se pare ca ai dezinstalat driverul audio. deci ce ar trebui sa faci acum cred ca ar trebui sa bagi cd-ul cu drivere si instalezi driverul audio...parerea mea...
Daca am gresit corectatima...

| doru58 a răspuns:

Idem Jesika

| Raluuu17 a răspuns:

Buna dana! Poti sa instalezi AVRack si poti auzi din nou il poti downloada direct de pe net gratis.Succes