| CreamCaramel96 a întrebat:

NU merge sa imi instalez Realtek hd audio driver r1.73... Ce ar trebui sa fac ca sa imi mearga placa audio? Am incercat si de pe net sa downloadez driverul dar tot nu merge sa instalez.Imi apare install realtek HD audio driver failure! Stiti vreun site de unde pot lua gratis realtek hd audio driver r1.73? Sau macar cum sa fac sa imi mearga placa audio. FUNDAA. happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarca 'revo uninstaller' si dezinstaleaza realtek apoi instaleaza-l din nou

4 răspunsuri:
| xJuliusx a răspuns:

Open Device Manager (Start> Control Panel> System> Hardware)
In the "View" menu manager, select "Devices by connection":
Disable and uninstall by right clicking on "Bus Driver for Microsoft UAA High Definition Audio",
You can now install the drivers normally and without error.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce 1.73? 2.63 e ultima versiune.
http://www.realtek.com/......sView.aspx

| CreamCaramel96 explică:

Nu imi merge nici 2.63 imi apare install realtek hd audio driver failure (error code 0xE00000027)

| CreamCaramel96 explică:

Nu merge sa dau uninstall