| minteuandedouaori a întrebat:

Nu-mi mai porneste laptopul deloc dar primeste curent..aia care repara calculatoare mi-au zis ca s-a stricat placa de baza oare mai sunt sanse sa fie reparata?

4 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Mai e in garantie?
Mergi la un service autorizat! Teoretic cei de acolo ar fi trebuit sa iti spuna ce e de facut. Dar probabil nu l-au verificat. Mergi undeva unde iti pot face o constatare si iti spun exact de ceea ce ai nevoie si mai ales cat costa. Apoi iei o decizie! Succes!

| DenisIonut01 a răspuns:

Trebuie schimbata nu se mai poate repara, cumpara alta placa sau alt laptop

| DjYeti a răspuns:

Eu am avut un FS Amilo Pi2540 cu aceeasi problema si l-am aruncat ca era vreo 5 milioane o placa de baza plus procesor si rami..toate ca l-am lasat la incarcat peste noaptestraight face

| minteuandedouaori explică:

Laptopul a fost reparat s-a schimbat un chipset de pe el asa lau salvat pana la urma am scapat de cheltuiala de 700 de lei si am scapat cu 350 big grin